Magazin
A Péterfy-Novák Éva által írt és Tasnádi István által rendezett „Apád előtt ne vetkőzz” című színházi előadás egy különleges és megrázó történetet hoz elénk. Az előadás fő témája a családi kapcsolatok, a generációkon átívelő sorsok és az olykor torz családi minták mélyreható feldolgozása.
Az alapvetően meghatározó események a 1920-as évek elején történnek, amikor a spanyolnátha elragadja a nyolcéves Károly és a négyéves Anna szüleit, így a gyerekek árvaházba kerülnek. A tragédia azonban csak ekkor kezdődik, hiszen a következő ötven évben a családi sorsok összefonódnak és további történetekkel gazdagodnak.
A fő fókuszt a családon belüli kapcsolatokra helyezi az előadás, különösen az unokák és nagyszülők közt kialakuló kapcsolatokat vizsgálva. Eszter, az ötéves kislány, egy különlegesen meghitt kapcsolatot épít ki a nagyapjával. A történet látszólag egyszerű, de a látszat csal, ahogyan a lány figyelmen kívül hagyja, hogy a bizalom, amellyel Tatusra, a nagyapjára tekint, visszaéléshez vezet. A kérdés felvetődik: Vajon lehetséges-e megtörni a generációkon átívelő családi mintákat?
Az előadást kivételes tehetségek hozzák színpadra. Péterfy Bori és Pataki Ferenc alakításában a történet mélységeit és érzelmi rétegeit boncolgatják, miközben Tasnádi István rendezése szorosan követi a témát és fokozza az előadás intenzitását.
Az „Apád előtt ne vetkőzz” egy tabutémát boncolgató, provokatív alkotás, amely együttműködés eredményeként született meg az Óbudai Kulturális Központ, a FÜGE és az Orlai Produkciós Iroda közreműködésével. Az előadás nem csak színpadi művészetként funkcionál, hanem egyfajta társadalmi tükröződésként is szolgál, felhívva a figyelmet a családi kapcsolatok mélységeire és az esetenként rejtve maradó sötét árnyékokra.