Friss

Hazavágyó címmel jelent meg a MattSet új albuma

A Most vagy soha című dalukkal ismertté vált, Szakadáti Mátyás vezette MattSet Hazavágyó címmel megjelent harmadik nagylemeze két év küzdelmekkel és veszteségekkel teli történéseinek zenei lenyomata. Az album izgalmas zenei kalandozásra hívja a hallgatót: elmegy egészen a gyökerekig, a pop és rock dalokat népzenei elemekkel díszíti. „Hazavágyódtunk és ezzel a lemezzel talán el is jutottunk oda, ahová mindig is el akartunk jutni” – meséli a zenekarvezető.  A lemezbemutató koncert 2024. február 2-án lesz az Akvárium Klubban.

„Az elmúlt 2 év sok szempontból az egyik legnehezebb és legfelemelőbb időszak volt az életünkben. Elvesztettünk számunkra fontos embereket és születtek is a zenekaron belül új csemeték, jelenleg 5 zenekari gyermekünk van. Mindannyian költöztünk és változtunk, közben rengeteget beszélgettünk, muzsikáltunk. Ezek lenyomata ott van dalokban. Szeretek teljes albumokban gondolkozni, mindig kell egy vezérfonal egy ilyen alkotói folyamatban. Ezen a lemezen sok féle hazatalálás, vágyódás megjelenik, de leginkább az önmagunk felé vezető út, ami a legfontosabb” – meséli a zenekar vezetője Szakadáti Mátyás, aki egy dal kivételével az összes dalszöveget jegyzi az albumon. Azonban a zene igazi csapatmunka eredményeként született, ugyanis számos ötletet és zenei témát a zenekar többi tagja hozott.

A Hazavágyó hangzásvilága a pop és a rock találkozásából született, de helyet kap rajta a blues, a népzene és a jazz is. Az album hangmérnöke és társproducere Anna and the Barbies zenekar alapítótagja, Pásztor Sámuel volt. Bár a közös munkában teljesen visszatértek az analóg felvételi metódusokhoz, a zenekar mégis sokkal modernebb megszólalást kapott, mint eddig bármikor.

A lemezhez egy mikrofonnal felvett videósorozatot is forgattak. „Mindig is közel állt hozzánk az akusztikus muzsikálás. Szeretnénk megmutatni, hogy milyenek a dalaink, amikor egy szobában eljátsszuk őket úgy, mintha egy nappaliban lennénk. Ez a metódus semmiféle utólagos javításra sem ad lehetőséget, de még a zenekari arányokat sem tudjuk megváltoztatni. Mire jó mindez? Talán kevés őszintébb megnyilvánulása lehet egy zenekarnak, és jó tükröt tart a mai zenei felfogással szemben. Megmutatja a hallgatónak, milyen az, amikor a zenekari próbateremben először összeállnak a dalok” – emeli ki a zenekarvezető.