Celine Song dél-koreai-kanadai rendező első nagyjátékfilmje kapta a legjobb filmnek járó díjat a Gotham Awards gálán New Yorkban – számolt be róla a Indiewire.com filmes portál.
A Gotham-díjra korábban olyan független filmek pályázhattak, amelyeknek költségvetése nem haladta meg a 35 millió dollárt. Mivel idén ezt a költségvetési határt eltörölték, olyan nagyszabású produkciók is szerepeltek a díjakra jelöltek között, mint a Barbie vagy a Ferrari.
Az idei jelöltmezőnyben végül 20 mozifilm, 11 tévésorozat és 30 színészi alakítás versengett a díjakért.
A legjobb film díját az “Előző életek” című mozi kapta. A történet két gyerekkori barátról szól, akiket elválasztanak egymástól, mikor egyikük, Nora szülei kivándorolnak Dél-Koreából. Húsz év múlva találkoznak ismét, mikor Nora hazatér.
A legjobb színészi alakítás díját, amelyért tíz színésznő és színész versengett az osztatlan kategóriában, Lily Gladstone, a “The Unknown Country” sztárja nyerte el. A legjobb epizódszereplő pedig Charles Melton lett a “May December” című filmben nyújtott játékáért. Justine Triet Arany Pálma-díjas alkotása, az “Egy zuhanás anatómiája” a legjobb nemzetközi film díját és a legjobb forgatókönyvért járó elismerést is megkapta.
A legjobb dokumentumfilm trófeáját a tunéziai Kaouther Ben Hania “Four Daughters” című munkája nyerte el. A legjobb rendező Gotham-díját pedig a “Thousand and One” című filmjéért A. V. Rockwell vehette át.
A tévés produkciók mezőnyéből a 40 percnél hosszabb epizódú produkciók közül az “Anne Frank bújtatója” című minisorozatnak ítélték oda a díjat. A 40 percnél rövidebb epizódú jelöltek közül pedig a Balhé nyert.
A versenykategóriák díjai mellett több, előre bejelentett elismerést is átadtak a gálán. Ezek között a “Megfojtott virágok” a Gotham Történelmi ikon & alkotó, a Barbie pedig a Globális ikon & alkotó elismerést kapta.
A Gotham Film-és Médiaintézet által szervezett díjkiosztó ceremónián tavaly a “Minden, mindenhol, mindenkor” című amerikai produkció kapta a legjobb filmnek járó fődíjat.