Női egyensúly – II rész

Interjú Tolvai Melániával
Az előző cikkből megtudhattuk, milyen hátrányai vannak a hormonális fogamzásgátlóknak, hogy miért fontos, hogy ismerjük a testünket. Az interjú második részében a termékenységtudat van fókuszban.

Termékenység
Rengeteg Nő küzd nehezített teherbeeséssel. Sokszor hallom, hogy mindent megtennék, hogy várandós lehessek és a legtöbben csakis kizárólag az orvosoktól várják a megoldásokat minden problémájukra. Vannak, akik reményvesztettek, mert már régóta próbálkoznak, de sokan nem is gondolnak arra, hogy mennyi minden befolyással van a termékenységünkre és mennyi mindent tudunk tenni az egészségükért és a testi-lelki jólétükért. Több ügyfelemtől megkaptam már hasonló üzenetet: csak azt sajnálom, hogy nem 3 éve ismertelek meg, hogy a sok év sikertelenséget átugorjam.

Amikor nincs szervi elváltozás, az esetek 99%-ban van természetes megoldás, amikor a test öngyógyító, a saját regeneráló mechanizmusait indítjuk újra! Amit sokakkal nem tisztáznak, hogy van lehetőség arra, hogy a petefészek és a petesejtek egészségét támogassák és hogy 90 nap alatt már csodálatos eredményeket lehet elérni.
Mivel 50%-ban a férfiaknál van a gond, szeretném megemlíteni, hogy náluk is rengeteg minden javítható. A spermiumszám, a minőség, a sűrűség, s a mozgékonyság is. Sajnálatos tény az is, hogy az urakat mindig csak az utolsó pillanatban veszik sokszor elő, pedig ugyanolyan arányban vannak náluk is problémák, amiket megint csak lehetne orvosolni.

Sok esetben soha nem járnak tényleg utána, hogy mi a hiba. Több olyat is láttam, hogy 10 éve próbálkoztak, pedig már az első vizsgálati eredményen ott volt a bibi. Ki sem vizsgálnak mindent. Illetve hiába látszik már az egyensúly felborulása, amíg nem alakult ki egy olyan szintű betegség, amire lehet gyógyszert felírni, nem foglalkoznak vele.

Nem a probléma okát kezelik. Amikor a hölgy elmegy egy nőgyógyászhoz, hogy gyermekvállalási céljai vannak, akkor első sorban a női nemi hormonjaikat fogják megnézni, és ha abban egyensúlytalanság van, akkor azt fogják kezelni. Fontos tény, hogy általában a női nemi hormonok felborulása egy tünete, egy másik problémának,
Nagyon fontos dolog, amit jó tisztázni, hogy nem csak a termékenység miatt fontos, hogy helyreállítsa valaki az egyensúlyt a szervezetében! Várandósság előtt a lehető legfontosabb lenne helyreállítani, mert ez meghatározó lesz a terhesség alatt. A magzat egészségére hatással van, a szülési kockázatokra, az anya egészségére, de ami az egyik nagyon fontos, és ki szokott maradni, hogy ilyenkor fog programozódni, hogy milyen hajlamokat örököl a gyermek: hízékony lesz-e, lesz-e inzulin rezisztenciája, ADHD-val fog-e küzdeni, endometriózis, PCOS… az édesanya egészségügyi állapota programozza a gyermeket.

Mit tehetünk, hogy pontos termékenységtudattal rendelkezzünk?

Beszélhetnék inkább a ciklus szinkronról?
Nőként kaptunk ajándékba egy második biológiai órát, tehát nem csak a cirkadián, azaz napi ritmusunkhoz kell alkalmazkodnunk, hanem az infradián ritmusunkhoz is. Ez a belső óránk a pubertás korunkban kapcsol be, és egészen a menopauzáig velünk is marad.
A menstruációs ciklusunk igazából minden látszat ellenére, nem a menstruáció körül forog, hanem az ovuláció körül, ez a központja a folyamatnak. Az egész ciklus alatt a szervezetünk azon dolgozik, hogy azt az egy kis petét ki tudja bocsájtani a petefészkünk és az megtermékenyülésre alkalmas állapotba legyen, a szervezetünk pedig a megtermékenyített petesejtet befogadó állapotban legyen. Ennek megfelelően rengeteg hormonális változáson megyünk keresztül egy ciklus során. Ha bármi stressz ér vagy betegség és abban az időszakban, amikor a petesejtek növekednek, tehát a peteérési szakaszban, a szervezetünk képes arra, hogy érzékelje, hogy most nem alkalmas az idő a megtermékenyülésre és ezért odébb tolhatja az ovulációt, vagy adott ciklusban akár el is maradhat az ovuláció és ehhez képest késhet a menstruációnk.

Ezt a körforgást ciklusról-ciklusra átéljük és fontos lenne ismernünk azt, hogy mi történik bennünk és hogyan is működik a szervezetünk. A menstruációnk és a menstruációs ciklusunk éppen olyan fontos információkat árul el az egészségi állapotunkról, mint a vérnyomásunk vagy a lélegzetvételünk. Olyan, mintha minden ciklusban kapnánk egy teljes egészségügyi visszajelzést önmagunkról, a testünkről, s annak állapotáról.

Ha nem csak a menstruációdat nézed, hanem az egész ciklusodat kezded el követni, az mindent megváltoztat. Ez egy nagyon bonyolult és izgalmas, összetett hormonális rendszer.
A hormonjaink mindenre hatással vannak, nagyon erős kémiai anyagok, hatással vannak az agyunk működésére, az éhségérzetünkre, befolyásolják, hogy amit megeszünk azt éppen hogyan alakítja át a szervezetünk energiává. Hatással van a csontjaink állapotára, a bélrendszerünk állapotára, a libidónkra, az izmaink fejlődésére, a kedvünkre, közérzetünkre, szociális igényünkre, munka bírásunkra, kreativitásunkra, bőrünk, hajunk állapotára, hangulatunkra, egyszóval: mindenre!

A ciklusunk 4 különböző szakaszból áll, úgy ahogy a természetben is 4 évszak van és ezeket a szakaszokat meg tudjuk feleltetni egy-egy évszaknak, szakaszról szakaszra különböző érzelmi és fizikai változásokon megyünk keresztül, és ezek hatással vannak a hétköznapi életünkre, ezért nagyon jó ha, tisztában vagyunk, hogy egy-egy ilyen időszakban mit tapasztalhatunk. Akik ezeket megtanulják alkalmazni, sokkal élménydúsabban élhetik az életüket, és sokkal jobban kimaxolhatnak minden szakaszt az adott ciklusban.

Ha figyelmen kívül hagyjuk a a biológiai óránk, és próbáljuk férfiként élni az életünk, és minden nap ugyanolyan teljesítményt nyújtani, annak bizony meglesz az ára.

Nőként, mi magunk vagyunk a változás és a folyamatos áramlás. Folyton újjászületünk, hamvainkból újra éledünk, új bimbókat hozunk, aztán újra virágba borulunk, amikből lesznek a termések, utána a testünk és a lelkünk újra őszbe fordul és felkészülünk a télre az elengedésre és befelé figyelésre. Így megy ez minden hónapban. Ez a ciklikus létezés az érzelmi világunkra, a saját magunkkal való kapcsolatunkra is hatással van. Minden szakasz más üzenetet hordoz. Amikor megfigyeljük az érzelmeinket az összes szakaszban, nagyon izgalmas felismeréseket hozhatna. Segít önmagunk elfogadásában.

Mit tehetünk, hogy a női energiánk megfelelően áramolhassanak?

Manapság nagyon a fejünkben élünk, és sokszor kizsákmányoljuk a testünket. Nőként meg kell újra tanulnunk figyelni és megérteni a testünk, és hagyni, hogy a lelkünk azon keresztül is megnyilvánuljon. Ehhez le kell lassuljunk és a jelenben kell lennünk.
Biztos észrevetted, hogy a belőled áradó energia sokkal előbb bemutat téged, még mielőtt megszólalnál, sőt olyat is biztos láttál, hogy egy nő, aki erejében van, nézzen ki akárhogy is, de eléri a céljait és hegyeket képes megmozgatni. Ők azok, akik felismerték már, hogy a boldogság az bennük van! Ez a belső energia, az önbizalom, önszeretet az élet minden területén kulcsfontosságú, ezért fontos az, hogy megálljunk és felismerjük, hogy mennyire különlegesek vagyunk!

Fontos, hogy merjük végre érezni a saját erőnket! Ismerjük fel végre a sajátunk, és más nők erejét, s ne akarjunk másoknak megfelelni, csak éljük meg magunkat, használjuk ki a teremtő erőnket, amivel bármire képesek vagyunk, mert ez a Mi szuper erőnk!

A nők sajátos, természetes életformája a kapcsolódás. Régen a nők női közösségekben átadták egymásnak mindazt a tudást és gyógyító együttlétet, ami felkészítette a lányokat a nőiesség megélésére. Ugyan ma már nem abban a korban élünk, amikor törzsi közösségekben ez hagyomány volt, viszont most is képesek vagyunk ilyen összetartó, és egymást támogató női körök kialakítására, és képesek vagyunk a női tudatosságot újraéleszteni.
Sajnos a férfi központú társadalom elhitette a nőkkel, hogy egymás ellen vagyunk! Biztos tudták, hogy együtt túl erősek lennénk!

Ebben látom a megoldás egy részét, kapcsolódjunk önmagunkkal, a testünkkel és nőtársainkkal. Küldetésemnek érezem támogatni a nőket abban, hogy visszataláljanak a saját női erejükhöz, hogy végre ráébredjenek arra, hogy mennyire értékesek.
Ezért is kezdtem el a női köröket is előtérbe helyezni. Hiszen itt érezheted a megtartó teret, ahogy általunk, és a többi nőtársad által is támogatva vagy. A női körökben hatalmas erő fakad, ez a mi közös kollektív női erőnk.
Az előző táborunk jelmondata: Sugározz! A világnak szüksége van a ragyogásodra!

Kívánom azoknak a nőknek, akik most olvasnak: Legyél végre önmagad és indulj el a legmerészebb vágyaid felé, merd megélni a ragyogásod, a nőiességed, a szexiséged, szabadítsd fel magad azoktól a blokkoktól, amik eddig visszatartottak téged az önkifejezésedben.



Gyógyítani és felszabadítani a világot, velünk kezdődik! Olyan nőkre van szükség, akik példát mutatnak és felemelik egymást a magabiztosságba, ezzel felszabadítva mindannyiunkat. Együtt bármire képesek vagyunk.

Képek: Tolvai Melánia